(0342) 671 4182

Nurdağı'nda tekvando müsabakaları http://www.hurriyet.com.tr/nurdaginda-tekvando-musabakalari-40289583

Nurdağı

Nurdağı'nda tekvando müsabakaları

NURDAĞI (Gaziantep), (DHA) - GAZİANTEP'in Nurdağı İlçesi'nde, 7 kentten 350 sporcunun katılımıyla tekvando müsabakaları düzenlendi.

Vali Lütfullah Bilgin Spor Salonu'nda tekvando karşılaşmaları düzenlendi. Adıyaman, Diyarbakır Gaziantep, KilisMalatya, Mersin ve Şanlıurfa'dan 350 sporcunun katıldığı müsabakalar festival havasında geçti.

Nurdağı Tekvando Spor Kulübü Başkanı Hasan Özdemir, kaynaşma ve dostlukları pekiştirme amacıyla karşılaşmalar düzenlendiğini kaydederek, "7 ilin sporcuları buluşarak birbirleri ile tanıştılar. Yarın bir başka yerdeki karşılaşmalarda bir araya geldiklerinde kucaklaşıp birbirleri ile dost olacak, arkadaş olacaklardır" dedi.

Nurdağı Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Köseoğlu ise müsabakaların 7 il ile sınırlı kalmasını istemediklerini ifade ederek, "Böyle karşılaşmalar Nurdağı’nda ilk defa yapıldı. Umarım bu ilk ile kalmaz ve sürekli olur. Bu 7 il ile de sınırlı kalmayarak genişlemesini ümit ediyoruz. Belediye olarak bu 7 ilin sporcularını misafir edip ağırlamak bizlere şeref verir. Umarım bu tekvando sporundaki enerji dalgası tüm yurdumuzda etkisini gösterir" diye konuştu.